Make your own free website on Tripod.com
Smotra folklora Zagrebačke županije

Velika Gorica, petak, 20. studenoga 1998.

Organizatori:
Centar za kulturu Narodnog sveučilišta Velika Gorica
Grad Velika Gorica

Pokrovitelj:
Zagrebačka županija

U ime domaćina sudionike je pozdravio Josip Bobesić, predsjednik Gradskog vijeća Velike Gorice, a Smotru je u ime Zagrebačke županije otvorio podžupan Ivan Šuker.

Na smotri je nastupilo 16 društava s područja Zagrebačke županije, po dva iz svakog kraja.

1. KUD "PREPOROD", Dugo Selo - IGRAJTE NAM MUŽIKAŠI - plesovi i pjesme Hrvatskog zagorja

2. KUD "POSAVEC", Dubrovčak Lijevi - Topolje, Ivanić-Grad  - Izvorni posavski plesovi i pjesme

3. KUD "SVETA JANA", Gorica Svetojanska, Jastrebarsko - Plesovi jaskanskog kraja

4. KUD "OŠTRC", Rude, Samobor - Plesovi Posavine

5. HPD "ZELINA",  Sv. Ivan Zelina - LEPA MOJA GORA ZELENA - plesovi i pjesme iz Sv. Ivana Zeline

6. FA "TUROPOLJE", Velika Gorica - Svatovske pjesme i plesovi slavonsko-brodskog Posavlja

7. HKUD "PETAR ZRINSKI", Vrbovec - PROTULETJE NAM DOHAJA - međimurski plesovi

8. KUD "BAN JOSIP JELAČIĆ",  Zaprešić - Zaprešićki plesovi

9. OGRANAK SELJAČKE SLOGE, Lupoglav, Brckovljani - Splet posavskih plesova

10. KUD "KLOŠTAR", Kloštar Ivanić - OJ DJEVOJKO, VRT ZELENI - plesovi i pjesme kloštranskog kraja

11. KUD "SELJAČKA SLOGA", Kupinec, Klinča Sela - Izvorni plesovi i pjesme

12. KUD "SVETA NEDELJA", Sveta Nedelja - Plesovi i pjesme Svete Nedelje

13. KUD "TRNINICA", Donja Zelina, Sv. Ivan Zelina - IŠEL IMBREK - prigorski plesovi iz Remeta-Zagreb

14. OGRANAK SELJAČKE SLOGE, Buševec, Velika Gorica - Plesovi i pjesme iz Baranje

15. OGRANAK SELJAČKE SLOGE, Gradečki Pavlovec, Gradec - Izvorni plesovi Gradečkog Pavlovca

16. KUD "IGRIŠĆE", Igrišće, Jakovlje - ZAGORJE -  narodno kolo
 

U Prosudbenom odboru bili su Zvjezdana Antoš (za nošnje), Božo Botočnik (za glazbu) i Mojmir Golenac (za koreografiju). Dodijelili su tri nagrade najboljim društvima:
 

1. mjesto - OGRANAK SELJAČKE SLOGE, Buševec
2. mjesto - FA "TUROPOLJE", Velika Gorica
3. mjesto - KUD "SVETA NEDELJA", Sveta Nedelja


Razgovor sudionika (Okrugli stol s članovima Prosudbenog odbora održat će se u četvrtak, 17. prosinca 1998. u 18 sati u Narodnom sveučilištu Velika Gorica, Zagrebačka 37.
 
 

Homepage                                                                                                Info